Jak zrealizować marzenie o własnej płycie CD czy DVD?

Marzenie o własnej płycie muzycznej

Jeśli jesteś muzykiem, to na pewno marzysz o tym, aby wydać swoją własną płytę CD lub DVD. Może Ci się wydawać, że to niemożliwe, ale tak naprawdę nie jest to takie skomplikowane. Wszystko zależy od tego, czy masz odpowiednich ludzi do pomocy i czy wiesz, jak się za to zabrać. Jeśli tak, to Twoja płyta może szybko trafić do sklepów internetowych i zacząć zdobywać fanów. Możesz stać się popularnym artystą i odnieść sukces w branży muzycznej. Brzmi dobrze, co nie?

Po pierwsze

Pierwszą i najistotniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby wydać płytę, jest nagranie swoich utworów. Pamiętaj, że produkcja płyty to nie to samo co jej dystrybucja. Produkcja dotyczy samego procesu tworzenia płyty, a dystrybucja jej sprzedaży np. na swojej stronie internetowej. Jeśli masz swój własny sposób na sprzedawanie swojej muzyki i nie chcesz dzielić się zyskami z pośrednikami, którzy na pewno wezmą od Ciebie część pieniędzy, możesz śmiało przystąpić do działania. Z gotowym materiałem wystarczy udać się do odpowiedniej drukarni, najlepiej cyfrowej, która specjalizuje się w produkcji płyt i opakowań np. digipacki czy ekopacki. Zrealizuje ona w krótkim czasie twoje zamówienie.

Po drugie

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, jest zaprojektowanie indywidualnych materiałów graficznych. Eksperci stworzą dla Ciebie nie tylko nadruk na płytach, ale również zapewnią odpowiedni nadruk na opakowaniach. Pierwszy album to bardzo ważna sprawa. To on pokazuje światu, kim jesteś jako artysta. To z niego słuchacz dowiaduje się, jaką muzykę tworzysz. Dlatego tak ważna jest jego okładka. Musi ona odzwierciedlać Ciebie, pokazywać wszystkim, jaki jest Twój styl muzyczny. Ludzie lubią patrzeć na ładne rzeczy. Zwracają uwagę na wizualne aspekty, więc kupują tym, co widzą. Jeśli chcesz, aby Twoja płyta przyciągała wzrok, musi mieć dobry projekt graficzny. Jego jakość również nie może być kiepska. Dlatego jeśli chcesz wydać płytę, najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów. Jeśli nie masz pomysłu, jak miałyby wyglądać opakowania na płyty, z pomocą przyjdzie Ci specjalistyczna firma. Nasza firma zrealizuje ZA DARMO dla Ciebie taki projekt graficzny płyty i opakowania jeśli złożysz zamówienie za kwotę co najmniej 300 zł.

Zapraszamy, www.MojaPlyta.pl.