Jak wydać swoją pierwszą muzyczną płytę demo?

Marzenie o płycie DEMO

Co to jest „demo”?

Płyta demo to niskonakładowy lub z pojedynczym nakładem wydany album muzyczny, rzadziej singel, film, nagrany w celach demonstracyjnych, pokazowych, promocyjnych dla zaprezentowania własnej twórczości określonemu odbiorcy, którym jest najczęściej przedstawiciel wytwórni muzycznej, stacji radiowej lub stacji telewizyjnej. Często nagrania tego typu są używane w celach wstępnej klasyfikacji zespołów i solistów na festiwalach muzycznych. Album tego typu nazywany jest również: kaseta demo, płyta demo, płyta demonstracyjna. Demem nazywana jest także pierwsza nagrana, niedopracowana forma utworu muzycznego .

Jeśli chodzi o płyty muzyczne to są to nośniki dźwięku na których zapisane są nagrania muzyczne. Najczęściej są to płyty CD lub winylowe.

Jak wydać muzyczną płytę „demo”

Aby stworzyć własną muzykę, potrzebujesz kilku rzeczy. Po pierwsze, musisz skomponować utwory i znaleźć ludzi, którzy zagrają z tobą. Po drugie, musisz nagrać swoje utwory w studiu nagraniowym. To najprzyjemniejsza część całego procesu. Po trzecie, musisz oddać nagrania w ręce realizatora dźwięku, który zmiksuje i zmasteruje twoją płytę.

Jeśli chcesz wydać płytę demo bez pomocy wytwórni muzycznej, możesz skorzystać z usług firm produkujących płyty CD lub winylowe. W sieci znajdziesz wiele ofert takich firm ale możesz taką płytę wykonać w naszej firmie www.MojaPlyta.pl. Pamiętaj jednak, że wyprodukowanie takiej płyty może być dosyć kosztowne. Koszty produkcji płyty demo zależą od ilości zamówionych egzemplarzy oraz od wybranej firmy produkującej oraz techniki produkcji.