Z tego wpisu dowiesz się jakiego programu graficznego użyć do stworzenia oryginalnej grafiki do mojej płyty czy digipacka?

Program do grafiki komputerowej

Jeśli chcesz stworzyć swoją grafikę na kopertę kartonową, nadruk na płytę CD, nadruk na płytę DVD, do digipacka, do ekopacka lub wkładki papierowej, możesz wykorzystać różne programy graficzne, zarówno darmowe jak i płatne. Oto kilka przykładów takich programów i adresy stron internetowych, gdzie można je kupić lub pobrać za darmo.

  • Disketch – to prosty i darmowy (tylko do użytku domowego) program do tworzenia okładek i nadruków na płyty optyczne CD, DVD, Blu-ray. Możesz wykorzystać własne zdjęcia lub projekty przygotowane w innych edytorach graficznych. Możesz także dodać tekst i szczegóły na temat albumu. Program wspiera technologię LightScribe, która pozwala drukować etykietę bezpośrednio na kompatybilnym nośniku. (https://www.nchsoftware.com/cdlabeler/index.html)
  • Nero CoverDesigner – to zaawansowany program do projektowania okładek na płyty CD, DVD i Blu-ray. Możesz wybrać jeden z wielu gotowych szablonów lub stworzyć własny projekt od podstaw. Możesz wstawiać obrazy graficzne, teksty i nakładki. Program obsługuje technologie LightScribe i Labelflash, które umożliwiają drukowanie nadruków na nośnikach optycznych. Program jest dostępny za darmo. (https://www.nero.com/eng/downloads/?vlang=pl#download:ncd-free:formHidden)
  • GIMP – to popularny i darmowy program do edycji grafiki rastrowej i wektorowej. Możesz użyć go do tworzenia własnych projektów graficznych na płyty CD i DVD, korzystając z wielu narzędzi i filtrów. Możesz także importować gotowe szablony lub obrazy z internetu lub z dysku twardego. GIMP jest kompatybilny z wieloma formatami plików graficznych. (https://www.gimp.org/)
  • Adobe Photoshop – to profesjonalny program do edycji grafiki rastrowej i wektorowej. Możesz użyć go do tworzenia wysokiej jakości projektów graficznych na płyty CD i DVD, koperty kartonowe, korzystając z zaawansowanych narzędzi i efektów. Możesz także importować gotowe szablony lub obrazy z internetu lub z dysku twardego. Adobe Photoshop jest kompatybilny z wieloma formatami plików graficznych. Program jest płatny i wymaga subskrypcji. (https://www.adobe.com/pl/products/photoshop.html)

W naszym sklepie www.MojaPlyta.pl, przy każdym z produktów gdzie wymagany jest projekt graficzny, dostępny jest opis i specyfikacja techniczna wykonania projektu na płytę CD, DVD, Blu-ray, digipacka, ekopacka czy wkładki papierowej do pudełka plastikowego. Stworzony przez Ciebie projekt musi bezwzględnie spełniać te wymogi, a są to: rozdzielczość, wymiar grafiki, format pliku (TIF, JPG, PDF), paletę barw (CMYK) i inne.

Jeśli nie masz czasu lub umiejętności do tworzenia własnej grafiki na płyty, digipacki czy koperty kartonowe do płyt możesz zlecić taki projekt w naszej firmie. Oferujemy profesjonalne usługi graficzne w atrakcyjnych cenach i krótkim terminie realizacji. Skontaktuj się z nami przez naszą stronę internetową info@mojaplyta.pl.

Przy zamówieniu powyżej 300 złotych projekty robimy GRATIS !